„To klienci wyznaczają kierunek rozwoju”

Nowa wersja systemu – czy to coś wyjątkowego?

Trzeba powiedzieć, że i tak, i nie. Technicznie rzecz biorąc, kolejne wersje systemów przekazywane w ręce klientów to procedura wpisana w rozwój każdego produktu. Jednak z drugiej strony, każda nowa wersja jest dla naszego zespołu czymś wyjątkowym. Przede wszystkim pokazuje nam, że idziemy w dobrym kierunku, stale odpowiadając na wymagania użytkowników i motywuje do dalszej pracy i realizacji ostatecznego celu.

Co przygotowaliśmy w jesiennej odsłonie?

Łatwość użytkowania jest cechą, która wyróżnia wszystkie systemy tworzone przez VSoft. Nie inaczej jest w przypadku VSoft Insurance Broker. Specjalny dział dba o to, aby interfejs programu był przejrzysty, funkcjonalności dostępne przy minimalnej liczbie kliknięć, a oprawa graficzna cieszyła oko i uatrakcyjniała pracę z systemem. Nowa wersja wpisuje się w ten trend.

W zakresie nowych funkcjonalności najważniejszą jest dedykowane wsparcie obsługi grupowych ubezpieczeń życiowych. Polisy życiowe otrzymały specjalne oznaczenie w systemie, a także szereg dodatkowych możliwości. W ramach polisy życiowej możliwe jest rejestrowanie zestawień za wybrane okresy. Zestawienia zawierają informacje o płatnościach oraz liczbie ubezpieczonych. Opcjonalnie użytkownik może wprowadzić również informacje o poszczególnych ubezpieczonych czy uposażonych. Informacje o płatnościach są automatycznie przenoszone z zestawień na polisę, dzięki czemu nic nie umknie uwadze użytkownika.

Kolejnym wyczekiwanym przez wielu klientów rozszerzeniem są automatyczne powiadomienia mailowe. Od teraz broker nie musi już sam pamiętać ani przypominać klientom o płatnościach. System zrobi to za niego. Wystarczy podać treść maila i wybrać klientów, a VIB sam, we wskazanym momencie, wyśle wiadomość z przypomnieniem o płatności.

Ponadto, dla wygody wszystkich kancelarii, które cenią sobie wewnętrzną dostępność do informacji, rozbudowaliśmy moduł ról i uprawnień. Administrator z łatwością może sam definiować role pod kątem dostępu do poszczególnych obszarów systemu. To jednak nie wszystko. Poszliśmy o krok dalej, dzięki czemu dla każdego użytkownika może być ustalana indywidualna widoczność elementów.

Można by długo wymieniać nowe funkcjonalności i pisać o wsparciu obsługi klienta potencjalnego, zintegrowaniu raportów Microsoft Reporting Services i innych nowościach. Jednak najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie przekonanie się na własne skórze, jak działa VSoft Insurance Broker. Dlatego też zachęcamy wszystkich do kontaktu i skorzystania z indywidulanej prezentacji na żywo.

Skąd pomysły na rozbudowy i kolejne funkcjonalności?

Naszym głównym źródłem inspiracji są, oczywiście, klienci. Tylko ścisła współpraca z rzeczywistymi użytkownikami systemu gwarantuje rozwój w dobrym kierunku. Organizujemy warsztaty i prezentacje, m.in. podczas ostatniego Kongresu Brokerów, bezpłatnie udostępniamy również wersję DEMO narzędzia. Drugim źródłem pomysłów jest stała obserwacja rynku, zmian prawnych i ogólnych tendencji.

Plany na najbliższą przyszłość

Koniec prac nad daną wersją aplikacji jest jednocześnie początkiem prac nad kolejną. W najbliższym czasie szykujemy VIB do dekowanego wsparcia obsługi gwarancji ubezpieczeniowych (umowy generalne i polisy gwarancyjne, monitorowanie limitów i podlimitów gwarancji). A wszystko po to, aby codzienna praca brokera staje się łatwa i przyjemna – to nadrzędny cel naszego zespołu.

Konrad Jakubowski
Product Owner VSoft Insurance Broker

Artykuł w wersji PDF.